[section bg_color=”rgb(243, 242, 231)”]

[row width=”custom” custom_width=”950px”]

[col span__sm=”12″ padding=”20px 20px 20px 20px” bg_color=”rgb(254, 254, 243)”]

[accordion title=”سوالات متداول” class=”question”]

[accordion-item title=”ماچا چیست؟”]

نوعی چای سبز است که صدها سال است در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد. برگ گیاه چای پرورش یافته به دور از نور خورشید به شکل پودر در آمده و در نتیجه برگ به صورت کامل وارد بدن می گردد. لذا نوشیدن آن بسیار غنی تر از نوشیدن یک فنجان چای سبز معمولیست، در واقع مصرف مقدار کمی از آن مانند مصرف چندین فنجان چای سبز است.

[button text=”ماچا چیست، چگونه تولید می شود و تشخیص کیفیت آن چگونه است؟” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چرا بهترین چای ماچا ژاپنی است؟”]

زیرا تولیدکنندگان ژاپنی چندین قرن است که با استفاده روشهای سنتی به تولید چای مرغوب ماچا پرداخته اند. نگرش سنتیِ دستی که تولیدکنندگان صنعتی ماچا در ژاپن جهت تولید این نوع چای دارند، وجه تمایز عمده میان ماچا ژاپنی با کیفیت بالا و پودر سبزِ بدون کیفیت تولید شده در سایر کشورهاست.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ماچا ژاپنی عملا به چه شکل پرورش داده و درست می شود؟”]

ماچا با کیفیت ژاپنی از برگهای جوان، در سایه پرورش یافته و دستچین شده گیاه چای تهیه می شود. ساقه های از گیاه جدا گشته، به آرامی بخار داده شده، و بسیار آهسته در جریان هوا خشک می شوند. برگهای خشک شده توسط آسیابهای سنگی سرامیکی به پودر میکرونیزه ماچا تبدیل می گردند.

[button text=”همه چیز درباره پرورش و تولید ماچا” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چه چیزی ماچا را به محصولی بسیار سالم تبدیل کرده است؟”]

مصرف کنندگان ماچا فقط مایع حاصل از دم کردن چای را نمی نوشند، بلکه تمامی برگ چای را استفاده می کنند. در صورت استفاده از چای کیسه ای، شما برگ های چای قرار گرفته در کیسه را در آب وارد کرده، قسمتی از مواد موجود در برگ چای وارد آب شده و بقیه چای مانده در کیسه را دور می ریزید. با این کار شما تمامی موادِ مغذیِ مهمِ باقی مانده در برگها را از دست می دهید. با مصرف چای ماچا، شما برگ کامل گیاه (به شکل پودر) را در کنار مواد مغذی فراوان گیاه چای را به طور کاملترین شکل ممکن مصرف می کنید.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا ماچا حاوی کافئین است؟”]

بله، همگی چای ها به طور طبیعی حاوی کافئین است. یک فنجان ماچا (حاوی نصف قاشق چایخوری ماچا) حدود20 تا 30 میلیگرم کافئین است. لازم بذکر است که کافئین موجود در یک فنجان قهوه حدود 100 تا 200 میلیگرم است. همچنین ماچا حاوی آمینو اسیدی به نام ال-تیانین است، که به افزایش آرامش و آسودگی معروف است. ال-تیانین موجب بهبود عملکرد شناختی مغز شده و تاثیر آرامش بخشی بر روی ذهن دارد. راهبان بودایی از این مزیت مهم ماچا جهت مراقبه استفاده می کرده اند، کافئین آنها را هوشیار و ال-تیانین موجب افزایش آرامش و تمرکز آنها می شود. به همین علت است که ماچا هم افزایش دهنده انرژیست و هم آرامش بخش. بسیار مهم است بدانید که، بر خلاف قهوه، ماچا موجب تپش قلب و اضطراب نمی شود.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”مزایای مصرف ماچا برای سلامتی چیست؟”]

ماچا مزایای بسیاری برای سلامتی انسان دارد. مهمترین آنها عبارتند از افزایش انرژی، بالا بردن تمرکز ذهن و حس آرامش خوش. ماچا همچنان منبع عظیمیست از آنتی اکسیدان که برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از بسیاری امراض از جمله سرطان سینه و پروستات ضروری می باشد.

[button text=”ماچا و سلامتی” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7-%d9%88-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%da%86%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a8%d8%b2-%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چگونه می توان ماچا با کیفیت را تشخیص داد؟”]

  1. منبع – ژاپن
  2. رایحه – تازگی و اومامی (گیاهی و شیرین)
  3. رنگ – سبز زنده
  4. طعم – ملایم بدون تلخی زننده

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چرا ماچا ژاپنی بهتر از ماچا تولید شده در دیگر کشورهاست؟”]

بالاترین کیفیت ماچا در ژاپن تولید می شود. ژاپن تنها کشوریست که بیش از 800 سال است به تولید ماچا مشغول است و تمامی تکنیکهای لازم جهت پرورش و تولید ماچا، به خصوص فرآیند آسیاب کردن برگهای ماچا به پودر میکرونیزه توسط آسیابهای سنگی سرامیکی بدون از دست رفتن مواد مغذی بسیار زیاد ماچا انحصاراً در اختیار کشاورزان ژاپنی بوده، در این کشور بهبود و رشد و توسعه یافته است. سایر کشورها با بکارگیری روشهای تولید ارزانتری که برگهای چای را به پودر میکرونیزه ماچا تبدیل می کنند، از جمله بکارگیری دستگاههای آسیاب توپی و آسیاب توسط گرما، که در هر دو روش صنعتی که معمولا برای آسیاب کردن مواد صنعتی از جمله سنگ و فلز پیدا می کنند، و استفاده از برگ چای سبزی که کیفیت لازم جهت تهیه ماچای مرغوب را ندارد، ماچا طعمی تلخ پیدا کرده و بسیاری از خواص مغذی خود را از دست می دهد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چگونه ماچا را درست کنم؟”]

چای ماچا به طور باور نکردنی با سایر مواد ترکیب پذیر است. می توان آن را با آب مخلوط کرد، یا جهت تهیه لاته یا اسموتی ها با شیر و سایر مواد ترکیب نمود. دستورالعمل کلی جهت تهیه چای ماچا بدین شکل است که حدود نصف یا سه چهارم قاشق چایخوری پودر چای ماچا را با یک سوم فنجان آب داغ حدود70 تا80 درجه،آب از جوش افتاده ، به مدت 15 ثانیه در یک استکان بلند با همزن الکتریکی یا در کاسه با همزن بامبو (Chasen) یا با تکان دادن فلاسک بخوبی مخلوط کرده تا ترکیبی یک دست حاصل شود. سپس حدود دو سوم دیگر از آب را اضافه کرده و به میزانی مخلوط کنید تا کف روی چای کاملا تشکیل گردد. در انتها می توان آب بیشتر یا هر نوع مایع دیگری مانند شیر اضافه نمود.

[button text=”طرز تهیه ماچا به شیوه مدرن و سنتی” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا حتما جهت تهیه چای ماچا به همزن چوبی بامبو احتیاج دارم؟”]

جهت تهیه چای ماچا به شیوه سنتی (استفاده از کاسه مخصوص) همزن چوبی بامبو (Chasen) به شدت توصیه می گردد.. اما اگر همزن چوبی بامبو ندارید، فقط کافیست مقداری از پودر چای ماچا را با کمی آب داغ، حدود70 تا80 درجه، در انتهای استکان یا ماگ خود به خوبی هم زده، تا یکنواخت شود، سپس مقدار بیشتری آب داغ اضافه نمایید.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چگونه ماچا لاته درست کنم؟”]

حدود نصف یا سه چهارم قاشق چایخوری پودر چای ماچا را با یک سوم فنجان آب داغ حدود70 تا80 درجه، آب از جوش افتاده، بخوبی مخلوط نمایید. سه چهارم فنجان شیر شیرین نشده ( یا شیر سویا، شیر بادام، شیر نارگیل و …) را روی حرارت قرار دهید و پس از گرم شدن شیر توسط کفساز، شیر را آنقدر بهم بزنید تا به میزان دلخواهتان کف مناسب روی آن تشکیل گردد. در انتها ترکیب ماچا را به آن اضافه کرده و در صورت دلخواه کمی شیرین کننده طبیعی مانند عسل یا اِستویا به ماچا لاته خود اضافه کنید.

[button text=”طرز تهیه انواع دیگری از ماچا لاته” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چه میزان ماچا بهتر است استفاده کنم؟ چه میزان ماچا می توانم در روز استفاده کنم؟”]

میزان مصرف ماچا در یک وعده مطابق میل و ذائقه شما می تواند از نصف قاشق چایخوری تا یک قاشق غذا خوری پودر متفاوت باشد. ما پیشنهاد می کنیم مصرف ماچا را از مقدار کم شروع کنید و متناسب با تجربه خودتان میزان و زمان مصرف آن راتنظیم کنید. توصیه می کنیم در طول زمان نسبت ترکیب ماچا با آب (یا تر کیب مورد نظرتان) را تغییر داده تا به طعم دلخواهتان برسید. ماچا سرشار از فیبر است، اگر سیستم بدنتان کم کار است، ممکن است تجربه افزایش کارکرد در سیستم گوارشتان داشته باشید، چیز خوبیست. ماچا میزان ماچایی که یک فرد در طول روز می تواند یا بهتر است استفاده کند از فردی به فرد دیگر تفاوت می کند. با این وجود، متخصصان تغذیه، پیشنهاد مصرف یک تا دو فنجان ماچا (هر فنجان حاوی یک دوم تا سه چهارم قاشق چایخوری) را پیشنهاد می کنند.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چرا بعضی از برندهای ماچا طعم بدی دارند؟”]

برخی از انواع ماچا طعم بد یا تلخی دارند به این دلیل که ماچاهای مختلف با روش های متفاوتی تولید می شوند. میزان زیادی از انواع ماچایی که امروزه به فروش می رسند به شیوه ماشینی برداشت شده و با بکارگیری روشهای تولید ارزانتری که برگهای چای را به پودر میکرونیزه ماچا تبدیل می کنند، از جمله بکارگیری دستگاههای آسیاب توپی و آسیاب توسط گرما، تولید می شوند. در ژاپن ماچای با کیفیت از برگ چایی که دستچین شده و به آرامی توسط آسیابهای سنگی سرامیکی تبدیل به پودر میکرونیزه شده تهیه می شود.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چرا ماچا جزو چایی های لوکس و ممتاز است؟”]

بهترین زمان صرف چای ماچا در هنگام صبح جهت افزایش انرژی یا بعد از ظهر زمانی که ممکن است نیاز به وضعیت ذهنی کاملاً هوشیار، آرام و متمرکز دارید. ورزشکاران ماچا را قبل، بعد یا هنگام تمرین می نوشند. ترجیحاً ماچا را با معده کاملاً خالی مصرف نکنید.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چه زمانی بهترین وقت مصرف ماچاست؟”]

جهت تهیه چای ماچا به شیوه سنتی (استفاده از کاسه مخصوص) همزن چوبی بامبو (Chasen) به شدت توصیه می گردد.. اما اگر همزن چوبی بامبو ندارید، فقط کافیست مقداری از پودر چای ماچا را با کمی آب داغ، حدود70 تا80 درجه، در انتهای استکان یا ماگ خود به خوبی هم زده، تا یکنواخت شود، سپس مقدار بیشتری آب داغ اضافه نمایید.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ماچا را بهتر است در یخچال نگهداری کنم؟”]

به طور کلی، بهتر است ماچا در بسته بندی محفوظ از هوا در جای تاریک و خنک، مانند یخچال، نگهداری شود.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ماچای ماتسو در کجا پرورش می یابد و تولید می شود؟”]

ماچای برند ماتسوتی در تپه های سرسبز استان شیزوئوکا (Shizuoka) در ژاپن تولید می شود. لازم به توضیح است که کاشت چای سبز در این استان به سال 1241 میلادی باز می گردد. از آن پس کشاورزان ژاپنی به تدریج روشهای مختلف پرورش چای سبز  را توسعه داده اند و جهت بهبود کیفیت و بهره وری روشهای نوینی ابداع کرده و همواره به تحقیق و توسعه پرداخته اند. امروزه حدود 40 درصد تولید چای ژاپن در این ایالت صورت می گیرد.

[button text=”درباره ما و ماچا ماتسوتی” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7-%d9%85%d8%a7%d8%aa%d8%b3%d9%88%d8%aa%db%8c/”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”از کجا می توانم درباره روشی که چای ماچا درست می شود اطلاعات بیشتری کسب کنم؟”]

چای ماچا با کیفیت بالا از برگ چای سبزی تولید می شود که به شیوه ای کاملا متفاوت نسبت به برگ چای سبز معمولی پرورش یافته، برداشت شده، و فرآوری می شود. جهت مشاهده تفاوت به ویدیو ها مراجعه شود.

[button text=”اطلاعات بیشتر …” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا ماچا ماتسو استانداردهای بین المللی را کسب کرده است؟”]

بله، تولید کننده ماچا ماتسو دارای استاندارد FSSC 22000  می باشد. استاندارد FSSC 22000 ترکیبی از استاندارد ISO 22000:2005 (مدیریت ایمنی مواد غذایی) و برنامه های پیش نیازی صنایع غذایی(PRPs) در بخشهای مختلف زنجیره تامین، به همراه 5 الزام تکمیلی میباشد. استاندارد FSSC 22000 توسط سازمان (GFSI)Global Food Safety Initiative به عنوان استاندارد مرجع ایمنی مواد غذایی مورد تایید قرار گرفته است.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا ماچا مزیت منحصر بفردی برای آقایان نیز دارد؟”]

بله. چای ماچا در کنار تمرین فیزیکی در کمک به نگهداری و بالا بردن متناسب میزان تستسترون در بدن آقایان موثر است.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا ماچا جهت جلوگیری از ریزش مو موثر است؟”]

مطالعات علمی بیانگر آنست که EGCg موجود در ماچا تولید دی هیدرو تستوسترون DHT که باعث ریزش موی مردانه میشه رو مهار می‌کند.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ماچا چه طعمی دارد؟”]

ماچا از برگهای چایی که در سایه پرورش داده شده تهیه می گردند. این فرآیند موجب افزایش میزان کلروفیل موجود در برگ گیاه می گردد که به ایجاد طعمی قوی، گیاهی منجر می گردد، که البته با توجه به کیفیت ماچا می تواند طعمی تلخ تا نیمه شیرین داشته باشد. فاکتورهای دیگر مانند دمای آب مورد استفاده و نسبت ترکیب آن با آب یا سایر مواد طعم نوشیدنی نهایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا شما ماچا را به صورت تی بگ هم میفروشید؟”]

ماچا ماده ای حاصل از پودر کردن برگ کامل گیاه بوسیله آسیابهای سنگی میکرونیزه است. مصرف کنندگان ماچا فقط مایع حاصل از دم کردن چای را نمی نوشند، بلکه تمامی برگ چای را استفاده می کنند. در صورت استفاده از چای کیسه ای، شما برگ های چای قرار گرفته در کیسه را در آب وارد کرده، قسمتی از مواد موجود در برگ چای وارد آب شده و بقیه چای مانده در کیسه را دور می ریزید. با این کار شما تمامی موادِ مغذیِ مهمِ باقی مانده در برگها را از دست می دهید. علاوه بر آن، معمولاً، شکل تی بگ این چای، از ماچا با کیفیت پایین و عموماً در ترکیب با سایر گیاهان بفروش میرسد. ضمناً، مواد نگهدارنده موجود در فُرم تی بگ چای ماچا حاوی مواد نگهدارنده است. تمامی موارد عنوان شده منجر میشود تا مصرف کننده چای تی بگ ماچا مواد مغذی بسیار کمتری نسبت به کسانی که پودر چای ماچا را به صورت خالص مصرف می کنند، دریافت نمایند.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا روشهای دیگری جهت مصرف ماچا به جز استفاده به عنوان نوشیدنی وجود دارد؟”]

چای ماچای ماتسوتی به شیوه های گوناگون و به طور لذت بخشی قابل مصرف است. ما مردم، بخصوص کسانی که به تازگی با ماچا آشنا شده اند یا می خواهند مصرف آن را شروع کنند، را ترغیب می کنیم به هر روشی که تمایل دارند و با سبک زندگی و ذائقه شان همخوانی دارد شروع به مصرف ماچا کنند. بسیاری از مشتریان ما به نوعی ماچا را با نوشیدنی های روزمره و دلخواهشان ترکیب می کنند، ترکیب با شیر، شیر سویا، شیر بادام، شیر نارگیل یا انواع اسموتی ها و آبمیوه های دلخواهشان. ترکیب پودر ماچا با ماست هم پیشنهاد خوبیست. همچنین پودر ماچا ماتسو در تهیه انواع بیسکویت، کیک، شیرینی و سایر موارد در سطح دنیا بخصوص کشورهای آسیایی مورد استفاده می باشد.

[button text=”بیشتر بخوانید (طرز تهیه نوشیدنی های مختلف با ماچا)” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7/” target=”_blank”]

[button text=”بیشتر بخوانید (طرز تهیه دسر با ماچا)” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ expand=”true” link=”https://matsutea.com/%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d8%af%d8%b3%d8%b1-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%a7%da%86%d8%a7/” target=”_blank”]

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ماچا ماتسوتی از زمان تولید چه مدت قابل استفاده است؟”]

پودر ماچا اگر به خوبی نگهداری شود (در ظرف کاملاً در بسته و در جای تاریک و خنک) می تواند تا هفته ها و یا ماهها رنگ، طعم، و عطر خود را حفظ کند. به مرور و با گذشت زمان کیفیت ماچا کاهش می یابد. ما پیشنهاد می کنیم با توجه به میزان مصرفتان وزن ماچا مورد خریدتان را انتخاب کنید، تا همیشه تازه ترین ماچا را مصرف کنید. بهترین تاریخ مصرف ماچا ماتسوتی در انتهای قوطی آن درج شده است.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”میزان EGCg در ماچا ماتسو چقدر است؟”]

یک گرم ماچا حاوی حدود 105 میلیگرم کاتچین است و حدوداً 61% آن EGCg می باشد چای ماچا حدوداً 4 برابر چای سبز کاتچین دارد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”میزان ORAC موجود در یک فنجان ماچا چقدر است؟”]

ORAC نشان دهنده میزان تاثیرگذاری آنتی اکسیدان های موجود در یک ماده غذایی است. یکی از واحدهای آن umolTE/g می باشد. هر چه این عدد بالاتر باشد، ماده غذایی مربوطه از لحاظ آنتی اکسیدان ماده غنی تریست. عدد مربوط ORAC ماچا 1300 است (یک گرم ماچا) که در مقایسه با بسیاری سبزیجات و میوه ها بسیار بالاست. FDA میزان 5،000-3،000 واحد را برای سلامت عمومی پیشنهاد می کند. میزان لازم ORAC برای ورزشکاران ممکن است کمی بالاتر باشد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا می توانم در زمان بارداری ماچا مصرف کنم؟”]

شرایط فیزیکی خانم باردار در جواب به این سوال بسیار مهم است. توصیه می شود حتماً از پزشک سوال شود.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا ماچا با داروهای دیگرم در تداخل است؟”]

احتمالاً خیر، اما جهت اطمینان از هرگونه تداخل دارویی لطفاً با پزشک خود مشورت کنید.

[/accordion-item]

[/accordion]

[/col]

[/row]

[/section]