چای ماچا آنتی اکسیدانی برای پیشگیری از انواع بیماری ها

در شرایط استرس زا، شامل آلودگی هوا، تغذیه نادرست، استرس های روانی شدید، فعالیت های فیزیکی شدید و طولانی مدت، رژیم های لاغری چون گرسنگی کشیدن که منجر به سوء تغذیه میشود و سلول های بدن انسان بیش از اندازه مستعد ترکیب با انواع اکسیژن های واکنش پذیر هستند.
غلبه فشار اکسیداتیو بر روی مکانیسم دفاعی سلول ها، به محتوای ژنتیکی سلول، دیواره سلولی و پروتئین ها آسیب می رسد که می تواند به بیماری های زیادی منجر شود. پیامدهای جدی شامل بیماری هایی با پایه رادیکال های آزاد هستند. مانند دیابت، گرفتگی عروق، بیماری های سرطانی و بیماری های اعصاب و روان و یا پیر شدن ارگان های بدن. آنتی اکسیدان های موجود در ماچا از این امر جلوگیری می کنند.

 ماچا، آنتی اکسیدان و تاثیر آن در بدن

در شرایط استرس زا، شامل آلودگی هوا، تغذیه نادرست، استرس های روانی شدید، فعالیت های فیزیکی شدید و طولانی مدت، رژیم های لاغری چون گرسنگی کشیدن که منجر به سوء تغذیه میشود،  سلول های بدن انسان بیش از اندازه مستعد ترکیب با انواع اکسیژن های واکنش پذیر هستند.

در نتیجه غلبه فشار اکسیداتیو بر روی مکانیسم دفاعی سلول ها، به محتوای ژنتیکی سلول، دیواره سلولی و پروتئین ها آسیب می رسد که می تواند به بیماری های زیادی منجر شود. پیامدهای جدی شامل بیماری هایی با پایه رادیکال های آزاد هستند. مانند دیابت، گرفتگی عروق، بیماری های سرطانی و بیماری های اعصاب و روان و یا پیر شدن ارگان های بدن. مصرف روزانه ماچا و دریافت مقدار زیادی آنتی اکسیدان یکی از راهکارهایی که تعدل اکسیداتیو ارگان ها را برقرار می کند، فراهم کردن مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها برای سلول هاست. علاوه بر آن مهم است که یک سبک زندگی درست، بدور از فاکتورهای ایجاد کننده استرس داشته باشیم.

یکی از راهکارهایی که تعادل اکسیداتیو ارگان ها را برقرار می کند، فراهم کردن مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها برای سلول هاست.

فراهم کردن آنتی اکسیدان ها با چای سبز ماچا

چای سبز ماچا که منشاء اصلی آن ژاپن است به عنوان یک ترکیب مفید برای سلامتی در نظر گرفته می شود. مقادیر زیادی از پلی فنل، آمینو اسید و مخصوصاً تانن و کافئین ویژگیهای آنتی اکسیدانی این نوشیدنی را بالا می برند. هدف این مطالعه این بوده که مقادیر آنتی اکسیدان و اثر آنتی اکسیدانی ناشی از ویتامین سی، میزان کل پلی فنل که شامل فلاونوییدها هاست از چای ماچا سنتی، یعنی از برداشت اول و دوم و برداشت دوم و سوم رو شامل میشه، در دماهای مختلف اندازه گیری شود. اندازه گیری به این صورت بود که یک و هفتاد و پنج صدم گرم از گیاه با صد میلی لیتر از آب تقطیر شده با دماهای 25 درجه، 70 درجه، 80 درجه و 90 درجه سانتیگراد ترکیب شد.

وجود مقادیر بالای آنتی اکسیدان در چای سبز ماچا مورد تایید قرار گرفت.

مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها شامل فلاونویید، پلی فنل و ویتامین سی در ماچا یافت شد. غلظت و میزان هر کدام از این موارد بسته به زمان برداشت گیاه و دمای آب مورد استفاده دارد.

بیشترین میزان پارامترهای ذکر شده در آب 90/80 درجه و از ماچای روزانه یافت شد!

ماچا خواص بسیار زیادی دارد، بیشتر از تمامی چای ها

در این مقاله نتیجه گیری می شود که ماچا منبع با ارزشی سرشار از مواد فعال بیولوژیکی با خاصیت آنتی اکسیدانی است.
این چای نه تنها حاوی مقادیر بالایی از فلاونوییهاست، بلکه حاوی مقادیر قابل توجهی پلی فنل ها و ویتامین سی است. بعلاوه دم کرده این چای ویژگی آنتی اکسیدانی بسیار بالایی دارد، بیشتر از همه گونه های چای.

در انتها مقاله نتیجه گیری می شود که ماچا منبع با ارزشی سرشار از مواد فعال بیولوژیکی با خاصیت آنتی اکسیدانی است. این چای نه تنها حاوی مقادیر بالایی از فلاونوییهاست، بلکه حاوی مقادیر قابل توجهی پلی فنل ها و ویتامین سی است. بعلاوه دم کرده این چای ویژگی آنتی اکسیدانی بسیار بالایی دارد، بیشتر از همه گونه های چای.

ماچا ماتسوتی علاوه بر تقوت سیستم ایمنی بدن انسان در پیشگیری ار ابتلا به انواع امراض موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Independently verified
102 reviews