اخبار و مقالات, ماچا

ماچا و تقویت سیستم ایمنی بدن

ماچا تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

نقش ماچا در تقویت سیستم ایمنی بدن

ماچا موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. کاتچین های موجود در ماچا ویژگی های آنتی بیوتیکی از خود نشان داده اند که سلامت عمومی و تقویت سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشند. بعلاوه، تنها یک فنجان چای ماچا حاوی مقادیر قابل توجهی پتاسیم، ویتامین آ، ویتامین سی، آهن، پروتئین و کلسیم است. مطالعات بیشتری نشان داده اند که مواد مغذی موجود در ماچا حتی توانایی دارند که بدن انسان را در برابر حمله ویروس HIV محافظت کنند.

 

نقش ماچا در تقویت سیستم ایمنی بدن

نقش ماچا در تقویت سیستم ایمنی بدن

میزان آنتی اکسیدان ماچا

ماچا نوعی چای سبز پودر شده با کیفیت بسیار بالاست که از برگ کامل گیاه چایی تهیه می شود که بوته های آن در سایه پرورش داده شده اند. این شیوه پرورش وجود مواد مغذی موجود در برگ سبز این گیاه را افزایش قابل توجهی می دهد. از آنجایی که این فرم از چای بصورت پودر تهیه شده، برگ گیاه بصورت کامل وارد دستگاه گوارش شده و هضم می شود. چای سبز ماچا در مقایسه با چای سبز معمولی آنتی اکسیدان بسیار بالاتری دارد. در واقع، با نوشیدن یک فنجان چای ماچا می توان تا 10 برابر یک فنجان چای سبز آنتی اکسیدان وارد بدن کرد.

وجود آنتی اکسیدان در بدن با رادیکال های آزاد بدن مقابله کرده، از سلول ها محافظت کرده و از آسیب رسیدن به غشاهای سلولی محافظت می کند و تقویت سیستم ایمنی را به همراه دارد.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف ماچا

 

مقدار EGCG موجود در ماچا بالاست و از آنجا که مطالعات بسیار گسترده ای بر روی این ماده صورت گرفته تاثیرات آن در بدن از مقابله با التهابات گرفته تا کمک به حفظ سلامت سیستم قلب و عروق و تسریع در بهبود سلول های آسیب دیده به وفور مورد بررسی و راستی آزمایی قرار گرفته است.

همانطور که ذکر گردید برگ کامل گیاه آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای کیسه ای یا چای های آماده مصرف دارند. تحقیقی نشان داد که ماچا می تواند تا 137 برابر آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای سبز معمولی داشته باشد. همچنین در مقایسه با بهترین کیفیت های چای سبز تا چندین برابر آنتی اکسیدان ماچا اندازه گیری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *