خواص ماچا می تواند سلولهای سرطان سینه را از بین ببرد

چای سبز ماچا می تواند سلولهای سرطان سینه را از بین ببرد
محققان مرکز تحقیقات بیومدیکال دانشگاه سالفورد دریافتند که ماچا مانع از رسیدن سوخت لازم به سلول های سرطان سینه می شود و می تواند این سلول های سرطانی را نابود کند. ماده ای سلامت محور که تحقیقات منتشر شده در مجله Aging نشان میدهد توانایی درمان طبیعی سرطان را دارد.

خواص ماچا و سلول های سرطان سینه

ماچا می تواند سلولهای سرطان سینه را از بین ببرد. محققان مرکز تحقیقات بیومدیکال دانشگاه سالفورد دریافتند که ماچا مانع از رسیدن سوخت لازم به سلول های سرطان سینه می شود. می تواند این سلول های سرطانی را نابود کند. ماده ای سلامت محور که تحقیقات منتشر شده در مجله Aging نشان میدهد توانایی درمان طبیعی سرطان را دارد.

پروفسور مایکل لیسانتی از مرکز تحقیقاتی بیومدیکال دانشگاه سالفورد می گوید: “چای سبز ماچا محصولی طبیعی است که در رژیم های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و توانایی بالقوه ای در درمان دارد. اما مکانیسم ملکولی آن هنوز به طور قابل توجهی ناشناخته باقی مانده است. با بکارگیری روشهای متابولیک رخ مانه، ما متوجه شدیم که ماچا مانع از سوختگیری مجدد سلول های سرطانی شده، آنها را غیرفعال کرده و از بین می برد.”

تاثیر مثبت چای ماچا بر روی سلول های سرطان سینه
تاثیرات بر روی سلولهای سرطانی سینه در انسان بسیار برجسته بوده است. عوامل فعال در حذف فاکتورهایی که منجر به سیگنال دهی سلول های سرطانی می شوند تاثیرگزارند. داده های ما در تایید این مطلب است که ماچا احتمالا تاثیر درمانی قابل توجهی در کنترل برنامه ریزی متابولیک سلولهای سرطانی دارد.

Overview of the metabolic and cellular processes affected by matcha.
Source: Aging

تاثیر ماچا بر روی سلول های سرطانی

“تاثیرات بر روی سلولهای سرطانی سینه در انسان بسیار برجسته بوده است. عوامل فعال در حذف فاکتورهایی که منجر به سیگنال دهی سلول های سرطانی می شوند تاثیرگزارند. داده های ما در تایید این مطلب است که ماچا احتمالا تاثیر درمانی قابل توجهی در کنترل برنامه ریزی متابولیک سلولهای سرطانی دارد.”

سرطان سینه یک علت برجسته در بین سرطان در میان زنان است. اگر چه تعداد اندکی از مردان هم ممکن است تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرند. در این زمینه، بازگشت مجدد و عود تومور به طرز محسوسی کشنده است، و در مراحل پیشرفته سرطان به دلیل مقاومت به درمان با شکست معالجه همراه است. از آنجایی که استراتژی های کنونی درمانی اغلب با عوارض جانبی شدیدی همراه است، استراتژی های جدید درمانی غیرشیمیایی نیاز برطرف نشده پزشکی را برطرف خواهد کرد.

خواص ضد سرطانی ماچا

در طول سالهای گذشته، خواص ضد سرطانی چای سبز یا ترکیبات آن بسیار بررسی شده است. تعداد زیادی از تحقیقات اخیر به این موضوع اشاره کرده اند که چای سبز ژاپنی ماچا تاثیرات آنتی اکسیدانی، ضد تکثیری، ضد باکتری و chemopreventive دارد. در تائید مستقیم این نتایج، بخوبی نشان داده شده است که یکی از عناصر کلیدی چای سبز به نام EGCG به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و تاثیرات ضد تومور در مقابل سلولهای سرطان سینه نشان داده است.

همچنین چای سبز می تواند با تریبات سایر عناصر موجود در موادغذایی متقابلاً اثر کند، شامل محصولات طبیعی حاوی موادی چون سویا و قارچ.

ماچا یک نوعی از چای سبز است که حاصل برداشت برگهای جوان گیاهCamellia Sinesis  است که پس از برداشت توسط آسیاب های سنگی سرامیکی به پودر سبز روشن میکرونیزه تبدیل می گردد.

"<yoastmark

بر اساس گزارشی که پیشتر در جریان تحقیقات در کسب و کارهای مهم فعال در صنعت سلامتی در NutritionInsight  انتشار یافته، خواص ماچا در کنار سایر موادی چون گوجی بری، ماکا، جینسینگ و اسپیرولینا که مزایای بسیاری برای سلامتی دارند، نشان دهنده محبوبیت فراگیر موادغذایی است که مزایای بیشتری برای سلامتی افراد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Independently verified
102 reviews